Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
3.závod Valašského poháru.Jirka Sedláček   6.7.2015 21:21:08
Druhá část bajkerů se ve stejnou dobu v sobotu 27.6. proháněla po valašských kotárech, konkrétně v Semetíně.

Na závodníky čekala opravdu výjmečně dobrá crosscountryová trať. Teplo a sucho, zázemí u koliby, občerstvení i velká účast to vše bylo kladem tohoto závodu.
Protože jeden závod tohoto seriálu odpadl mělo to být finále, ale pořadatelé nás všechny překvapili oznámením, že začátkem září bude finálový závod, tak je na co se těšit.
V závodě jsme získali jak medailové umístění, tak jsme si vybrali i trošku smůly.
Těmi šťastnějšími se stali Adam Bernát v kat. ml.žáci 2.místo, Roman Kubica kat.muži elite 2.místo a Kuba Říman v kat.kadetů 3.místo.
Méně šťastnější byli bramboroví v kadetech Jakub Velkoborský a v mástrech A. Ivo Kovářik.
Smolaři pak trenér Jirka po defektu vzdal a v kat.juniorů Honza Kresta s dvěma defekty dojel na 6.místě. Jirka Keisler pak v elitě s technickými potížemi obsadil 10.místo.

Albrechtický triatlon.Jirka Sedláček   3.7.2015 20:58:54
Dalším závodem v nabitém programu triatlonistů a víkendu 27.6. byl 6.ročník Albrechtického triatlonu.
Také tady jsme se dočkali stupňů vítězů a to od Petra Jalůvky v kat. 30-39 let, který vybojoval v silné konkurenci třetí místo !!
GRATULACE !!

Plavání proběhlo na Těrlické přehradě u obce Albrechtice.
Na závodníky čekalo cca 750 metrů plavání ve vodě přehrady, pak dva 11-ti kilometrové obrátkové okruhy poctivé cyklistiky mezi kruhovým objezdem v Albrechticích a Těrlickem a nakonec běh do Albrechtic a zpět k přehradě.

Odřivousův pohár MTB.Jirka Sedláček   3.7.2015 18:06:16
V sobotu 27.6. se jel 8.ročník tohoto závodu a měl tradičně start na náměstí v Bílovci.
Protože závodů v tomto termínu bylo více, tak převážná část našich členů obsadila právě tento závod. Všichni si vedli skvěle a na stupních to bylo vidět.
Škoda jen nějakého toho bloudění na delších tratích, mohlo to být ještě lepší. Bohužel toto je stálý problém u maratónských tratí.
Výsledky :
Předžáci 3.Svěrkot Daniel.
Předžačky 1.Jančíková Adélka.
Ml.žáci 2.Majdanics Marek, 3.Voznička Ondřej, 4. Moroň Daniel, 7.Svěrkot Šimon s defektem !!
Ml.žačky 1.Rupová Dominika, 3.Košárková Sabina.
St.žáci 2.Jančík Martin, 3.Bohdalovský Jiří, 7. Keclík Jakub.
Muži nad 50let 54Km 6.Žarlok Zdeněk.
Junioři 15-17 let 27Km 1.Voznička Vojtěch, 8.Ludvík Denis.
Muži 30-39 let 27Km 1. Bernold Radim, 5.Košárek Radek.
Muži 40-49 let 27Km 4.Jančík Martin, 25.Voznička Zdeněk.
Muži nad 60 let 27Km 6.Keclík Jiří.
Všem gratuluji !!
Cyklobrána do prázdnin.Jirka Sedláček   2.7.2015 14:57:16
Reportáž od Petry.
V neděli 14.6. se v areálu Aktivityparku Všemina konal 4. ročník závodů na kolech pro děti od 2 do 14 let.

Na závod se přihlásilo téměř 550 dětí ve 24 kategoriích.
My jsme měli zastoupení v kategorii chlapců ročník 2005, kde se na start postavili Daniel Moroň a Adam Bernát. Oba kluci dobře odstartovali, ale bohužel hned v prvním kole před Adamem spadl jeden ze soupeřů a Adam musel vzniklou ztrátu dohánět. Závod se jel na 4 kola a po druhém kole byl Adam už na druhém místě a tuto pozici si udržel až do cíle závodu na 7 km, ve kterém jasně zvítězil mistr Slovenska a loňský vítěz v této kategorii.
Daniel bojoval o třetí místo, ale i on měl smůlu a spadl, když do něj zezadu najel jeden ze soupeřů. Ztrátu se mu už nepodařilo dohnat a nakonec dojel na pěkném pátém místě.
Oběma klukům gratulujeme ! V těžké konkurenci 30 závodníků zajeli opravdu skvěle.
Celá akce byla zpestřena bohatým doprovodným programem a jízdou rodičů v závodě týmů.

Ondra Holuša zabojoval. Jirka Sedláček   1.7.2015 18:22:02
Reportáž od Petra.

V sobotu se jel v Životicích za Opavou tradiční MTB maraton Životské hory.
Závodů bylo toho dne na výběr a tak letos v Životicích startoval z Jiříkovců pouze Ondra Holuša.
Na start 30 km trati se postavilo 127 závodníků. Ondra dojel na 19. místě celkového pořadí, v kategorii juniorů do 18 let pak obsadil krásné 3. místo. Škoda jen nešťastného zabloudění na trati, které jej posunulo o několik míst dozadu. /poznámka trenéra -výsledek o to cennější, když Ondra je věkem ještě st.žák / GRATULACE !!

7.závod Školní ligy.Jirka Sedláček   1.7.2015 18:06:32
Poslední čtvrtek před prázdninama se znovu závodilo.

V areálu ZŠ Sekaniny v Porubě jsme se rozloučili se Školní ligou a Ostravskou ligou MTB pro dospělé.
Trať opět jiná, přehledná pro diváky a prý nejtěžší z celého seriálu. Však už všichni ať malí či velcí jsou vyježdění a tak více zvládnou.
Počasí nám přálo a tak kdo se zúčastnil nelitoval.
Občerstvení tradičně zajistila firma Hruška, která také zajistila ceny pro dospěláky. Školáci si pak pochvalovali orginální medaile a ceny od firmy BIKE KRAM. A protože cen bylo dost, tak se vyhlašovali všichni účastníci.

Poděkování patří všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli všech sedm závodů připravit.
A teď HURÁ na prázdniny !!

O pohár starosty Horní Suchá.Jirka Sedláček   24.6.2015 11:44:38
Reportáž od Kamily.
21.6.2015 Horní Suchá.

O pohár starosty se jelo v neděli v okolí stadionu v Horní Suché. Na podmáčené, místy blátivé trati. Některé kategorie i za deště bojovali o umístění.

Poháry vybojovali:
Adélka Jančíková 1.místo. Jakub Mušálek 1.místo. Daneček Svěrkot 2.místo. Domča Rupová 1.místo. Adam Bernát 1.místo. Daniel Moroň 3.místo. Martin Jančík 1.místo. Denis Frič 3.místo. Roman Kubica 1.místo. Jirka Keisler 3.místo. Jirka Sedláček 1.místo. Ivo Kovařík 2.místo.
Zbytek naší výpravy na skvělých místech Kamil Sasko 7.místo. Šimon Svěrkot 4.místo. Marek Majdanics 5.místo.
(poznámka trenéra) pozbírali jsme prostě co jsme mohli a soupeřům jsme toho moc nenechali !! Všem ještě jednou velká gratulace !!

Finále Školní ligy MTB.Jirka Sedláček   24.6.2015 10:58:26
Šestý závod ŠL se jel potřetí v OV-Zábřehu v areálu školy Volgogradská a také potřetí na pozměněné trati.
Tu tentokrát připravil Jirka s Pavlínou a protože se celá škola a její budovy zateplují měli jsme trošku omezený prostor. Vše však klaplo na 100% i s počasím a velká účast byla pro nás odměnou.

Tentokrát se šlo do finále a počítaly se body z pěti závodů do celkového pořadí. Vyhlašování pak bylo jak za závod, tak za celý seriál. Na vítěze čekaly drobné ceny od firmy Hruška a krásné poháry od města Ostrava.

Poslední závod se jede ve čtvrtek 25.6. v OV-Porubě na ZŠ Sekaniny tak nezapomeňte a pak už hurá na prázdniny.

Triatlon v Hlučíně 12,7,2015Hana Materová   23.6.2015 22:24:29
Ahojte sportovci a fandové, v neděli 12.7.2015 pořádáme na hlučínské štěrkovně již tradiční triatlon pro všechny kategorie. Přijďte si zazávodit, zafandit nebo pomoct při pořádání. Prosíme ty, kteří by mohli a chtěli pomoct, aby se přihlásili přes mail Rostovi: rostislav.matera@seznam.cz. Kdo budete závodit, informace a přihlášky najdete zde: http://www.czechtriseries.cz/race/details/838?returnUrl=%2Frace%2Flist
4. ČP XCO v Bedřichově.Jirka Sedláček   22.6.2015 21:19:59
Reportáž od Honzy.

20.–21.6.
V sobotu ráno se vydali Honza Kresta a Vojta Voznička se svým taťkou na 4. ČP v Bedřichově.
Na místo konání jsme dorazili odpoledne. Bylo celkem deštivé počasí a teplota se držela okolo 10°C. Po vybalení věcí v penzionu, kousek od trati, jsme jeli trénovat na trať. Bohužel při tréninku začalo celkem dost pršet a to nám dovolilo objet trať sotva dvakrát. Okruh byl velmi bohatý na techniku, ale kvůli dešti se velká část okruhu běhala. Pršelo skoro pořád až do rána, takže trať byla dokonale mokrá.
Ráno bylo podobné jako sobotní odpoledne. Mrholilo a teplota byla okolo 10°C.
V 10 hodin startoval jako první v kategorii kadetů Vojta. Nájezd do zaváděcího kola byl podobný jako v Peci, ale nebyl tak prudký. Vojta si po startu vedl výborně, dostal se z 25 pozice na 12. Do cíle pak dojel na skvělém 18. místě.
Ve 12 hodin startoval Honza v kategorii juniorů. Po startu se dostal do první dvacítky a nakonec dojel na 32. místě.