Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Finále Oderského poháru.Jirka Sedláček   17.12.2018 13:07:24
Seriál cyklokrosů na severní Moravě je u konce.
Finálový závod se jel v Náměšti na Hané 25.11. na trati, kterou postavil Luboš Petruš v areálu náměšťského amfiteátru. Podmínky byly tentokráte pravé cyklokrosové a jelo se na blátě a za drobného mrholení.

Výsledky :
Junioři 3.Jančík Martin.
Masters 45-54 7.Jančík Martin st.
Masters 55-64 3.Žarlok Zdeněk.

MČR kat. másters.Jirka Sedláček   16.12.2018 20:39:56
Vrchol sezóny pro mástry byl měsíc před štědrým dnem 24.11. v Třebíči, kde se závodilo pod místním zámkem a v jeho přilehlém parku.

Jednou jsme v této lokalitě už závodili, ale trať byla tentokráte zcela jiná a podstatně těžší. Nejenom tím, že bylo blátivo, ale dlouhým stoupáním od řeky místa startu do zámeckého parku. Tady to bylo o síle, převodech a tady se rozhodovalo. Letos jsme bohužel nezískali ani jeden titul. Pavlína ležela doma s antibiotiky a v kat. 50-59 let obsadil Ivo 2.místo. V kat. 60 a více pak Jirka vybojoval 3. místo a Zdeněk 5.místo.
Do Ostravy však putuje jeden titul mistra ČR a to do MaxCursoru v kat.ženy 40-49 let, který získala naše bývalá členka Šárka Chmurová. Gratulujeme !

Krnov podruhé.Jirka Sedláček   16.12.2018 20:30:29
Předposlední díl Oderského poháru v cyklokrose se jel 17.11.v Krnově v areálu Lokomotivy.

Trať skoro stejná jako minulé ročníky a počasí příznivější, které přilákalo i bajkery a závodníky z Polska. Orginální ceny pro vítěze v podobě kol na kamenném podstavci jistě potěšili všechny vítěze.
Naše výsledky :
Masters 45-54 3.Kovářík Ivo, 7.Jančík Martin st.
Masters 55-64 1.Sedláček Jiří, 7.Kowalczyk Mariusz, 10.Žarlok Zdeněk.

Kozieglowy.Jirka Sedláček   16.12.2018 11:51:22
Polský pohár pokračoval hned druhý den v neděli 11.11. v Kozieglowech. Kamarádi poláci mě přesvědčili, abych i tam přijel a udělal jim konkurenci. Nebudu přece sedět doma, když jsou ideální cyklokrosové podmínky a tak jsem znovu vyjel směr Polsko.

Start mé kategorie bývá v 10 hodin a tak je to o vstávání, je třeba vyjet tak, aby byla i časová rezerva na objížďky či jiné silniční problémy a abych si stihl aspoň jednou projet trať.
Závodní trasa byla postavena kousek vedle hlavní cesty a namotaná kolem sportovního kompletu a tenisových kurtů. Start byl mírně do kopce po asfaltu a odbočovalo se vlevo mezi domky a hned první pasáž v terénu byla písková. Těch pískových úseků bylo na trati několik, ale s trochou štěstí se daly všechny jezdit.
Kupodivu mě po sobotním závodě nebolely nohy a tak jsem se do toho opřel hned od startu a začal svým soupeřům odjíždět. Náskok jsem postupně zvyšoval a za skvělé atmosféry povzbuzujících fanoušků i znovu příjemného počasí jsem si dojel pro další vítězství v Polském poháru.

Závodu se zúčastnili také závodníci ACK Stará Ves nad Ondřejnicí a vítězství si na své konto připsal náš bývalý člen Marek Majdanics v kat.kadetů, který převálcoval své soupeře rozdílem třídy.

Polský pohár Szcekotiny.Jirka Sedláček   16.12.2018 11:16:43
V následujícím týdnu po ME jsem si dal lehký oraz a o to větší chuť jsem měl do závodu Polského poháru.
Na ten jsem vyrazil sám, Ivo a Zdeněk byli pracovně zaneprázdnění a Pavlína ještě doléčovala natažené svaly.

Závodilo se v centru městečka v místním parku a přilehlém lesíku, kde byl součástí také amfiteátr v kterém pak proběhlo vyhlašování vítězů.
Trať byla technická s jedním pískovým úsekem, schody a překážkami a velmi rychlá. Po nájezdu jsem byl na třetím místě a hlídal si soupeře. V závěru druhého okruhu po pádu vedoucího jezdce, který mě přibrzdil jsem si musel dojíždět Waldemara Banasinskeho, který začal ujíždět. Pak vzájemnou spoluprací jsme se vzdálili ostatním závodníkům. V předposledním okruhu jsem zkusil zrychlit v úseku, kde to nejvíc hrkalo a vypracoval jsem si mírný náskok, který jsem udržel až do cíle.
Vyhlašování proběhlo za velkého zájmu diváků a se sluníčkem nad hlavou.

Stará Ves nad Ondřejnicí.Jirka Sedláček   16.12.2018 10:58:09
Tradiční závod pořádaný ACK St.Ves pod vedením Pavla Nepraše se jel v neděli 4.11.18.

Ačkoli jsme se vrátili z ME domů v noci kolem třetí hodiny nenechali jsme si tento závod ujít. Je to doma a to je povinnost. Pár hodin v posteli a hurá na start.

Trať byla připravená a vyježděná, protože den před se tu jel závod ČP másters. Mírně blátivá trať dala zabrat všem závodícím.

Výsledky našich borců :
Kadeti 15.Voznička Ondřej.
Junioři 6.Jančík Martin.
Masters 45-54 2.Kovářík Ivo, 11.Jančík Martin.
Masters 55-64 2.Sedláček Jiří, 5.Kowalczyk Mariusz.

ME v cyklokrose část II.Jirka Sedláček   16.12.2018 10:07:36
V druhém startu pátečního dne byl na pásce připravený Ivo. Bohužel stál až ve čtvrté řadě početného balíku. Po startu se moc předjíždět nedá a než se Ivo propracoval více do předu stálo ho to hodně sil, které pak v závěru už chyběly. Po urputném boji se soupeři z toho na konec bylo velmi pěkné 13.místo.

Druhý den v Rossmalenu v místě konání ME v cyklokrose v areálu "Autotron" trošku přituhlo. Po ránu byla lehce námraza, ale do doby startu první kategorie se teplota vyšplhala na solidních 8°C.

Na pořadu dne byly kategorie žen a mladších kat. mástrů. Na startu jsme měli Pavlínu. Ta odstartovala velmi dobře a na překážkách byla jako třetí s minimálním odstupem na první dvě závodnice. Já se věnoval focení a chodil po trati. Než jsem se přesunul do nejvzdálenější části tratě zjistil jsem, že Pavlína jezdí jako čtvrtá už s velkým odstupem na umístění na bednu. Něco se muselo stát. Kluci byli připraveni v depu, ale Pavlína kolo neměnila takže technický problém to nebyl. Po dojezdu do cíle, kdy zůstala na bramborovém umístění jsem se dozvěděl, že na překážkách jí sklouzla noha a nepříjemně si natáhla svaly na pravé noze. Toto bolestivé zranění jí nedovolilo jet na plný výkon a byla ráda, že svůj závod dokončila. Přesto je tento výsledek velmi dobrý.

Závodění pak pokračovalo a my jsme sledovali a povzbuzovali naše závodníky.
Titul mistra Evropy tak získal ve své kategorii jediný z Čechů a to Ondra Zelený v kat. 35-39 let.
Titul mistra Evropy získal také nám dobře známý Slovenský reprezentant Milan Barény v kat 40-44 let.

V odpoledních hodinách jsme vyráželi na cestu domů a po prostřídání se za volantem jsme bezpečně dorazili do Ostravy v 03 hodiny.

POZOR !! ZMĚNA !!Jirka Sedláček   26.11.2018 12:02:05
POZOR !! dnešní tělocvična se ruší, pokračujeme ve středu.
ME v cyklokrose část I.Jirka Sedláček   21.11.2018 17:56:36
2.-3.11.se v holanském Rosmalenu bojovalo o tituly evropských šampiónů a my jsme byli u toho.

Pátek a sobota patřila kategoriím másters a v neděli na stejné trati bojovala elita.

Ale pěkně popořádku.
Již měsíc dopředu jsme se domluvili - Ivo Kovářik, Zdeněk Žarlok, Pavlína Maráčková a já, že na "evropu" pojedeme. Poslal jsem přihlášky, zaplatil startovné a zajistil ubytování v nedalekém městečku Hedel v penziónu Herberg De Zwaan.

Vyrazili jsme ve středu ráno a přes Polsko a Německo jsme za 14 hodin dorazili do místa ubytování.
Čtvrteční den byl vyhrazen obhlídce trati a tréninku na ní. Jeli jsme tam samozřejmě na kolech, ale než jsme to našli najeli jsme si pár kiláčků navíc. V místě závodu bylo již vše připravené. Celý areál "Autotron" je uměle vybudovaný a slouží pro pořádání cyklokrosu a z druhé půlky pro motoristy, kteří tam mají vybudovaný areál smyků.
Tréninkově jsme jezdili asi 1,5 hodiny po trati a zkoušeli si některé úseky, hlavně písečné, najet. Během té doby jsme potkali spoustu kamarádů, kteří již také trénovali. Mezi nimi byl také náš odchovanec a nyní reprezentant kat. U23 Jakub Říman s ostatními reproši. Po odtrénování jsme se na kolech vrátili na ubytování dali se do "gala" a jeli si pro čísla a na večeři.

V pátek ráno bylo těsně nad nulou, ale během doby než jsme se postavili na start se oteplilo na 10-12°C a sluníčko jsme měli nad hlavou. Jako první se na start postavili Zdeněk a Jirka v kat. 60-64 let a v dalším startu Ivo v kat.50-54 let.
Krátká startovací rovinka nás navedla do levotočivé zatáčky a hned první nadjezd, rampa, dvě kličky a dvojpřekážka. Start se mi povedl a protlačil jsem se na třetí pozici. Tu jsem držel až do prvního písku, kde šel jeden soupeř přede mě, ale stále jsme byli těsně za sebou, skupinka asi 10 závodníků, v které byl také Karel Krejčí další český reprezentant. Po písku následovaly dva krátké, ale prudké výjezdy a šlo se do lesíku. Po průjezdu lesíkem jsme šli na výjezd, který měl sjezd v písku, jedna ze záludností tratě. Následovali krátké schody, kličky kolem tenisových kurtů a dlouhá rovina směrem k cíli. Spolu s Karlem jsme pak stíhali soupeře, ale letos jsme na medaile nedosáhli. Karel skončil na 7.místě a já hned za ním na 8.místě, Zdeněk pak na 16.místě.