Heslo

Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Rozjel se další seriál závodů MTB.Jirka Sedláček   6.5.2008 20:44:35
V neděli 4.5. pořádal Baník Ostrava 1. závod seriálu ED System Czech Cup na nové trati v Hošťálkovicích u Ostravy. Seriál bude mít letos jen 4 závody, neboť se nesehnalo dostatek sponzorů, jak informoval hlavní pořadatel Vlastibor Konečný. Na škodu seriálu je, že ubylo závodníků. Závodilo se v kat. od předžáků až po muže masters. Trať 2,7 km vedla v bývalém ovocném sadě, kde se kličkovalo mezi stromy a rozhodovala síla jezdců v mírném, ale táhlém stoupání.
Naši závodníci si vedli výborně a hned v první kat. děvčat - předžaček zvítězila Maruška Prejdová. V kat. mladších žáků zvítězil Vašek Prejda, Honza Grunt pak skončil na 7. místě a za ním na 8. místě Marek Kalus. Smolařem byl Filip Růžička, který jel svůj první závod a ke konci závodu se mu vytočil pedál, a tak do cíle kolo dotlačil na 13. místě. V kat. starších žáků jel velmi dobře Tomáš Jakl a skončil na 2. místě. Tomáš Stolařík i s prstem v dlaze skončil na pěkném 4. místě. 7. místo pak vybojoval Martin Melichárek a Robin Motloch skončil na 10. místě. Velmi zajímavá byla kategorie kadetek, kde jsme měli tři závodnice. Velkým překvapením bylo pak vítězství Lucky Materové, která zajela závod stylem start - cíl a nedala soupeřkám šanci. Druhé místo vybojovala Týna Ochmannová před naší třetí závodnicí Lenkou Jaklovou. Ta měla trošku smůly, ulomila řadící páčku, nemohla přehazovat a vše jela na těžký převod. V kat. juniorů jediný náš zástupce Radim Sebera skončil na 8. místě. Kategorii juniorek a žen vyhrála naše Pavlína Maráčková stejným stylem jako v kadetkách Lucka. Druhé místo pak ovládla Lucka Nováková a tím naše ženy dovršily svou převahu. Na závěr startovali muži elite a masters nad 35 let. V eliťácích vybojoval Petr Čupera 13. místo a v mastrech se na bednu vešel trenér Jirka.
Závody vyšly a první kapky deštíku začaly padat až při odjezdu z místa závodu. Mrzí mě, že domácí závod absolvovalo málo našich závodníků. Ptám se "Kde jste všichni??" Tady se dalo dojet na kole, co víc jsme si mohli přát. Rodiče hlavně u těch mladších závodníků by si měli uvědomit, že pokud děti nebudou v kontaktu se soupeři, tak jejich tréninkové snažení přijde nazmar!!
Gracia Orlová 2008   5.5.2008 11:27:33
Česká Republika postavila na start dva mix teamy. Jedním byl O.K. BAG CZ ve složení: Babuňková Andrea, Chmurová Šárka, Jansová Tereza, Machačová Jarmila, Kyptová Jana a Slovenka Kadlecová Monika. Druhým teamem byl KC Slávia Praha ve složení: Kozlíková Lada, Konečná Alena, Fialová Dana, dvě Slovenky Podberská Martina a Potočná Eva. A ještě dalšími byly v ELK Hausu Růžičková Martina a Slovenka Uhláriková Katarina.
Gracia Orlová 2008   4.5.2008 21:52:38
Od 1.5. do 4.5. se jel mezinárodní silniční etapový závod žen, který je zároveň zařazený do světového poháru žen. Závod se konal na území Moravskoslezského kraje a příhraniční oblasti Polska. Celková délka závodu byla 413,3 km, rozdělena v pěti etapách, včetně časovky na 18 km. Na start se postavilo celkem 107 žen, včetně 9 českých závodnic a 3 slovenek. Fotky budou co nejdříve v sekci akce a výsledky najdete na www.gracia-orlova.cz
Míša :-)
Valašský pohár MTB.Jirka Sedláček   2.5.2008 23:29:10
Druhým závodem na prvního máje, kterého se zúčastnili naši závodníci, byl začínající Valašský pohár v Zašové. Letos se jede již 9. ročník a skládá se z 6 jednotlivých závodů. Velký počet startujících doplnila slušná konkurence ze Slovenska. Naši závodníci se neztratili a toto jsou jejich výsledky. V kat. předžaček se na stupně vítězů dostala na druhé místo Maruška Prejdová. V kat. ml. žáků obsadil 6. místo Vašek Prejda a 7. místo Honza Grunt. Další reportáž a fotky najdete na www.cyklo.matera.cz
Ve svátky se závodilo. Jirka Sedláček   2.5.2008 21:20:27
Na prvního máje se do Bohumína sjelo 86 závodníků z Moravy a Polska. Tradiční místo ve Skřečoni a velice rychlý závod MTB na suché trati, tak by se dal charakterizovat čtvrteční den. Naši závodníci se v konkurenci neztratili a vybojovali pěkná umístění. V kat. st. žáků a kadetek byl závod velmi dramatický. Zásluhu na tom měli právě naši závodníci. V prvním kole část závodníků jela správný okruh a část si jej zkrátila díky špatnému vyznačení. Závod však pokračoval a Tomáš Jakl se z osmého místa a s velkou ztrátou začal probojovávat kupředu. Za ním se vyvezla také jeho sestra Lenka. Tomáš byl při chuti a do posledního kola už dojel vedoucího závodníka. Tomu pak nastoupil a s přehledem zvítězil. Lenka to pak dotáhla i mezi chlapci na třetí místo. Celkově pak třetí mezi chlapci skončil náš Tomáš Nováček. V kat. kadetů se dlouho držel na třetí pozici Marek Sedláček, ale technické problémy kola, kdy mu přeskakovaly převody ho odsunuly na celkové 7. místo. Závod žen vyhrála stylem start-cíl Pavlína Maráčková před oddílovou kolegyní Luckou Novákovou. Nejvíce závodníků se postavilo na start v kat. mastrů A+B - celkem 22 startujících!! Již v prvním kole se vytvořila vedoucí skupina čtyř závodníků, kde byl náš Ivo Kovařík. Za touto čtveřicí pak jezdili celý závod Honza Bajer a Jirka Sedláček, oba z té starší kategorie. V cíli pak Ivo skončil třetí a Jirka druhý. Závěr závodů pak patřil kat. mužů a juniorů. Jejich závod na 14 okruhů byl velni dramatický. Mezi muži pak skončil na 6. místě Petr Čupera. V juniorech se na stupně vítězů postavil na druhé místo Radim Sebera a 7. místo obsadil Ondra Neulinger. Fotky pak najdete v sekci AKCE.
Svátky a závody.Jirka Sedláček   30.4.2008 11:59:23
Připomínám, že je teď spousta závodů tak Vás všechny závoďáky chci vidět závodit!!! Blíží se také námi pořádaný sprinttriatlon - 10.5. v Porubě, tak si vše zařiďte tak, aby jste mohli přijít pomoct při organizaci. Sraz na dolině u bazénu v 6,30 hod. a vytyčuje se trať.
Výsledky ČP Brno   28.4.2008 22:20:52
Výsledky kritéria a silnice:
Výsledky kritérium
Výsledky silnice
ČP silnice Brno   28.4.2008 21:45:14
V neděli 27.4. v Brně Zbraslavi se jel Český pohár mládeže a žen. Trať byla vedena na 5,5 km okruhu. První odstartovali stejně jako v sobotu žákyně a mladší žáci(na 2okruhy), v žákyních zvítězila Katka Uhrová (TJ Slezan FM). Dalšími startujícími byly st. žáci a kadetky na 5okruhů. Kadetky vyhrála opět (nečekaně :-D) Dáša Labáková (Dukla Praha). Start kadetů a za nimi s odstupen 2 minut žen a juniorek byl nakonec odstartován o 15 minut později v 10:45. Tyto kategorie čekalo 10 okruhů. Kategorii žen ovládla Jarmila Machačová před Ladou Kozlíkovou a Janou Kyptovou. Juniorky vyhrála Gabriela Slámová před Monikou Kadlecovou a Pavlou Novozámskou. V kategorii kadetů se na 2. místě umístil David Dvorský (Mapei Cyklo Kaňkovský). Těsně po dvanácté hodině odstartovala poslední kategorie a to junioři, které čekalo 14 okruhů. Na další výsledky si budeme muset ještě počkat... Ale fotky ze soboty i neděle najdete v sekci akce. Míša :-)
Brušperk mile překvapil.Jirka Sedláček   26.4.2008 21:14:00
Další nová akce v regionu nesla název Škoda Bike maratón. Zkušený pořadatel Libor Hrdina a jeho pomocníci dokázali připravit trať, která všechny mile překvapila. Závodilo se na 60 km a 38 km trati. Pro děti s rodiči pak na 4,5 km. Zúčastnilo se více než 800 účastníků z celé republiky a zahraničí /Polska/. Členové SK JT v hojném počtu ve všech kategoriích. Největší obdiv a potlesk v cíli si pak zasloužila Maruška Prejdová s mamkou, která omylem absolvovala celou 38 km trať místo 4,5 km. V sekci AKCE jsou fotky, které se mi podařilo nafotit před startem a stupně vítězů. Doufám, že někdo z aktérů připíše své zážitky a podělí se s náma o své dojmy z celého závodu. Další komentář a fotky na www.cyklo.matera.cz
Kritérium v Brně   26.4.2008 21:05:33
Český pohár mládeže a žen se jel v sobotu 26.4. na staré dálnici v Brně jako Bystrcké okruhy. Okruh měřil 2 km a byly na něm dvě zatáčky. První se na start postavili ml. žáci a žákyně na 6 okruhů a hned první "bedna" pro MSK bylo 2. místo Katky Uhrové (TJ Slezan FM). Další byly st. žáci a kadetky na 12 okruhů. V kategorii kadetek vyhrála Dáša Labáková (Dukla Praha) před Klárou Kučerovou (Factor team Teplice) a Zuzkou Šmídovou (TJZČ Cyklistika Plzeň), ale také jsme tam měli Lenku Jaklovou, která je ve výsledkách zapsána na 4.-6. místě společně s V. Kuntovou a M. Mikuláškovou. Žáků bylo 38, vyhrál Vakoč Michael (Dukla Praha) před Březnou Janem (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) a Valešem Adamem (Dukla Praha), od nás startovali dva Tomášové: 14.-19. Stolařík Tomáš a 22. Jakl Tomáš. Závod žáků a kadetek byl v jednu chvíli dokonce přerušen spadnutím reklamního oblouku, který závod asi na 2 minuty zastavil, ale poté se zase dále závodilo. Zatímco juniorky s ženama už stály na startu, ale ten odstartoval až po 15 minutách čekání. Na startu se jich sešlo 25!!! Což by si určitě podle všech přítomných zasloužilo svůj samostatný start, ale když byly holky za obrátkou, tak za nima odstartoval velký balík kadetů, taky na 15 okruhů. V kategorii kadetů se umístil na 2. místě Matěj Lasák (TJ Sundance Opava). Další a zároveň poslední startující kategorií byly junioři na 21 okruhů. Závod kategorií kadetů a juniorů se bohužel neobešel bez pádů. Výsledky kromě kadetek a st. žáků nemám, takže si na zbytek budeme muset počkat, až budou na webu. Míša :-)