Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Okolo Slezské Harty.Jirka Sedláček   18.6.2016 17:42:18
Reportáž od Kamily.
V sobotu 4.6.2016 se jel v Dolním Benešově 7.ročník okolo Slezské Harty. Na kratší 30 km trať se vydali Ondra Holuša, Denis Frič a Denis Ludvík. (výsledky jsem nikde nenašla ).
Na kratší 10km trať kolem přehrady se postavili Domča s Adrianou a Martin se Šimonem. Bohužel Adrianku nám hned na startu sestřelila soupeřka a tak se na trať nemohla vydat a musela se nechat ošetřit. Domča tedy za naše barvy bojovala sama a s přehledem si vyjela 1 .místo. Martin dojel na 3.místě a Šimon po špurtu do cíle ukořistil krásné 1.místo ve své kategorii.

Mezitím na místním hřišti závodili mladší děti. Tady ukořistil 1.cenu Daneček Svěrkot, Adélka Jančíková 2.místo.
Počasí se nám vydařilo, pořadatelé byli štědří a i když jsme nikdo nevyhráli v tombole kolo, tak jsme si pochutnali na výborné snídani, kterou pro nás přichystali.
Kamča

3.Valašský pohár Jablůnka.Jirka Sedláček   15.6.2016 16:58:21
V krásném prostředí Valašských vrchů za pěkného a teplého počasí se jel třetí závod čtyřdílného seriálu horských kol.
Trať připravoval juniorský mistr světa v cyklokrose Tomáš Paprstka, který je v Jablůnce doma a taky tady často trénuje. Samozřejmě, že si také nenechal závod ujít a v kat.muži I.zvítězil.

Výsledky naší výpravy : Předžáci 13.Marek Lazecký.
Ml.žáci 1.Adam Bernát.
Kadeti 2.Jakub Říman.
Ženy 1.Pavlína Maráčková.
Muži I. 5.Honza Kresta, dnf Jirka Keisler.
Muži II. 4.Jiří Sedláček.

Finálovým závodem bude 4.9.závod v Semetíně a po třech závodech si naši závodníci vedou takto : předžáci 26.Marek Lazecký, který však jel jen jeden závod.
Ml.žáci 3.Adam Bernát 130.bodů a na vedoucího Ondřeje růžičku ztrácí 10.bodů.
St.žáci 10.Martin Jančík 37.bodů.
Kadeti 1.Jakub Říman 158.bodů a náskok před druhým Jakubem Homolou 49.bodů.
Ženy 1.Pavlína Maráčková 147.bodů.
Muži I. 6.Honza Kresta 63.bodů, 20.Jirka Keisler 19.bodů.
Muži II. 2.Jirka Sedláček 92.bodů.

Školní liga MTB č.4.Jirka Sedláček   15.6.2016 16:43:35
Tentokráte za stálého mrholení a na mokré trávě se jel již čtvrtý závod Školní ligy a to v OV-Zábřehu na pozemku ZŠ Volgogradská.

Ještě 15 minut před začátkem výdeje čísel to vypadalo, že nikdo nepřijde. Trať byla připravená a pod zataženou oblohou byl areál školy pustý a prázdný.
To se však rázem změnilo a začali se sjíždět chtiví závodníci všech kategorií. Nakonec byla účast skoro stejná jako na předcházejících závodech a všichni měli dobrou náladu. Vše běželo jako na drátku a start jedné kategorie následoval hned další.
Na vyhlašování se už ti nejlepší nemohli dočkat, protože se rozdávaly uzeniny od BIVOJE.

Velké díky tedy patří firmě BIVOJ a tradičně firmě HRUŠKA, která zajišťuje na všech dílech seriálu občerstvení pro všechny účastníky.

Stavařská 1000-ka MTB. Kuba znovu vítězně.Jirka Sedláček   3.6.2016 14:22:26
To ne, že by se jelo 1000km, ale během závodu ve Valašském Meziříčí se nastoupalo výškových 1000m.

V sobotním krásném ránu se sešlo kolem 200 účastníků u stavební průmyslové školy, kde byla prezentace a také v 10 hodin start. Trať závodu vedla po startu stále do kopce přes Hrachovec a přes Štěpánov – Vrchovina, pak dále k lyžařskému vleku nad obcí Veselá. Od vrcholu se sjíždělo technickým sjezdem až na úroveň začátku panelového stoupání. Tento kruh se pak absolvoval 1-4x dle kategorijí s cílem na vrcholu sjezdovky Veselá.

Vynikající formu prokázal náš Jakub Říman, který vyhrál svou kategoriji studentů 15-18 let a po celý závod se držel v první skupině dospěláků.
Pěkný výsledek v podobě 3.místa se podařil také trenérovi Jirkovi v kat. muži 50-59 let

TimeChip – triatlonový pohár mládežeHana Materová   2.6.2016 09:53:34
TimeChip – triatlonový pohár mládeže je seriál 4 samostatných závodů v triatlonu, duatlonu a aquatlonu pro mládež do 15 let.
Pohár je zastřešen sportovním klubem Triatlon Team Opava, jednotlivé závody jsou organizovány pořadateli závodů, kteří jsou uvedeni v seznamu závodů.
Pravidla a popis jednotlivých závodů najdete na stránkách czechtriseries.cz v sekci seriály. Jednotlivé závody jsou pořádány pro všechny kategorie.
Levoča-Adam 2.místo !Jirka Sedláček   1.6.2016 21:46:07
Reportáž od Petry.
Už po čtvrté se tento rok setkali mladí cyklisté na Dětské tour Petra Sagana. Na prezentaci v Levoči se zaregistrovalo 418 malých cyklistů.

V místním kempingu cyklisty čakal krátký, ale o to náročnější okruh. „Saganovci“ museli zdolat malé stoupání, množství zatáček mezi stromy a také prudké sjezdy prověřili jejich techniku. Ten, kdo se „kamarádí“ s prehazovačkou, měl na této trati navrch.
U mini chlapců jednoznačně dominují čeští cyklisti. Závod Jakuba Mušálka z Háje ve Slezsku a Ondřeje Wollera ze Vsetína byla radost sledovat. Na svůj věk výborná technika a pěkný souboj na trati.
Asi nejzajímavějším a nejvyrovnanějším soubojem o vítězství, byl souboj mezi Matthiasom Schwarzbacherom z Brezna a naším Adamem. V každém kole bylo pořadí vyměněné a v tom posledním byl přece jen rychlejší Matthias, který využil závěrečné stoupání v lese. Tato kategorie závodila v pěti kolech na náročnější trati mimo areál kempingu. Doufáme že našim borcům z Čech se bude dařit i v dalších kolech tour.

Krajské přebory na silnici.Jirka Sedláček   31.5.2016 21:34:19
Reportáž od Petra.
Silničářský víkend.
O víkendu se sešli silničáři na krajských přeborech. V sobotu se jel krajský přebor v časovce jednotlivců ve Stonavě, kde na 10 km okruhu vybojoval Šimon Svěrkot v kategorii mladších žáků 2. místo a Ondra Holuša v kategorii žáků starších 1. místo.
Počasí bylo ukázkové, závod dobře připravený a tak jen zamrzela slabá účast závodníků.

V neděli pak následoval krajský přebor v silničním závodě jednotlivců.
Účast sice byla podstatně lepší, ale zato nepřálo počasí. Žáci si své závody odjeli jen v počínajícím mírném dešti, zato kategorie kadetů a starších absolvovaly své kilometry ve vydatném a vytrvalém dešti. Hezká, členitá a kopcovitá trať kopírovala Těrlickou přehradu.
Žáci mladší absolvovali 1 okruh (15 km) a náš mladý silničář Šimon potvrdil své kvality, když i v tomto závodě obsadil krásné 2. místo. Coby nováčkovi na silnici mu to jede super a určitě zanedlouho dostane i svého největšího soka - Husičku z Formanu.
Ondra v kategorii žáků starších si pak po 2 okruzích nástupem v závěrečném stoupání před cílem zajistil náskok před petřvaldským Vojtou Huráčem a obsadil ve své kategorii 1. místo.
Výborně kluci, gratuluji !! trenér Jirka.

Soustředko Hadinka 2016Tomáš Vorel   30.5.2016 22:27:55
Letní soustředko 5.-9.7 na Hadince se blíží. požádal bych tedy rodiče dětí které pojedou aby mi do 4.6. napsali na mejl biker.t@seznam.cz 1. Jméno a příjmení účastníka, ročník narození, kontaktní telefon 2. od kdy do kdy pojede. 3. zdravotní omezení (alergie, úrazy, jídlo...) Pošlu zpět svůj telefon pokud ho nemáte, a číslo účtu kam poslat zálohu, nebo můžete hotově předat příští týden na tréninku. (tento týden budu bohužel mimo Ostravu} Přihlašujte se rychle, protože kapacita se brzy naplní.
Mini BykekapHana Materová   27.5.2016 11:41:52
12.6.2016 se koná závod pro všechny děti ve věku 1-15 let ve Frenštátě pod Radhoštěm, Horečky, více info zde: http://www.skvk.cz/mini-bykekap
Kuba poprvé na bedně na Českém poháru !!Jirka Sedláček   25.5.2016 21:43:16
ČP MTB Kutná Hora 14.5.16.

Skvělého výsledku dosáhl Kuba Říman na ČP horských kol. Poctivou přípravou a pílí se postupně přibližuje k samé špičce těch nejlepších v ČR. Jeho výsledky z posledních závodů již naznačovali, že je to reálné a byla to jen otázka času, kdy se prosadí mezi ty nejlepší.
Trať v Kutné Hoře patří k těm těžkým jak po technické stránce tak svým profilem, kde nejde pořádně odpočinout. Už také v tréninku si Kuba jednou "ustlal" a jeho kolena jsou permanentně sedřená. V závodě mu však vše vyšlo a skvělou jízdou hlavně v závěru, kdy měl dostatek sil se posunul na krásné 3.místo !

V kat.žáků se postupně lepší také Adam Bernát, který vybojoval slušné 21.místo a posunul se v pořadí poháru na 24.místo.
V kat.muži expert zabojoval Honza Kresta a obsadil 13.místo.Také on se lepší směrem k mistrovství ČR.

V kat.juniorů jsme měli na trati Vojtu Vozničku, který jezdil v polovině závodu kolem 15 místa. Pak však měl pád, kde přeletěl ve sjezdu přes řidítka a skončilo to zlomeným zápěstím a klíční kostí. Teď si bude muset chvíli odpočinout, ale držíme mu palce, aby se dal rychle zase dohromady a stihnul závěr bajkové sezóny a pak naskočil do cyklokrosu. Vojto drž se !!