Aktuality

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177
Reportáž od Vaška Prejdy.Jirka Sedláček   3.9.2010 10:11:55
Ahoj lidičky,
v sobotu 8.8. se jel další závod seriálu Valašského poháru v pořadí už čtvrtý. Trať tentokrát připravoval mistr světa z cyklokrosu a jeho otec Tomáš a Roman Paprstkovi.
Trať byla byla technická s výjezdy i sjezdy, perličkou byly schody do kopce, které bylo možné jezdit, ale rychlejší bylo je běžet.
Z našeho týmu se zúčastnili Roman a já, Maruška byla bohužel po nemoci a tak radši tento závod vynechala, aby se mohla pořádně připravit na začínající cyklokrosovou sezonu.
Já jsem startoval kolem dvanácté hodiny celý závod jsem jezdil na 5.-6. místě. V posledním kole po jediném delším stoupání na okruhu jsem na rovince nastoupil závodníkovi přede mnou a už to vypadalo, že do sjezdu pojedu před ním, když on se do mě opřel tak, že jsme oba spadli a já ke všemu ještě ohnul brzdovou páku. Nakonec z toho bylo „pouze“ 6. místo.
Roman, který startoval ihned po mém dojetí, měl po prvních dvou kolech minimální ztrátu na vedoucího závodníka, to by ho ovšem nesměla potkat smůla na schodech, kde procvaknul duši a běžel až do stoupání, kde jsem stál já. Bohužel náhradu jme neměli ihned po ruce a musel jsem pro ni doběhnout k autu. Po výměně zahájil excelentí stíhací jízdu, která nakonec skončila 2. místem s neuvěřitelnou pouze asi minutovou ztrátou na vítěze!!

Tuto reportáž pro vás připravil Vašek Prejda.

Já jen dodám,že očekávám více takových příspěvků od Vás všech.Vždyť jsou to VAŠE webovky.
Příspěvky posílat na můj imeil,nebo na členy z kontaktu,kteří mají přístup.

Společné tréninky.Jirka Sedláček   2.9.2010 08:31:08
Skončili prázdniny,léto je pomalu za náma,ale cyklistická sezóna pokračuje. Do finále jdou některé seriály a především se blíží cyklokrosová sezóna,která bude nabita závody ČS a Oderského poháru. Tréninky pokračují od úterý 7.9.v Porubě.Těšíme se na Vás.Trenéři Jirka a Tomáš.
Paskovské kritérium.Jirka Sedláček   31.8.2010 20:43:34
Silniční kritérium je velmi zajímavá disciplína.

Nejenom pro diváky,kteří mají možnost vidět závodníky častěji než při jiných disciplínách /jezdí se na krátkém okruhu a spurtuje se o body/,ale taky pro závodníky,protože se musí dobře orientovat v průběhu závodu a sledovat počet bodů soupeřů.

V Paskově při 14.závodě SPACu se jelo na okruhu 1200m dlouhém s šesti zatáčkama a minimálním převýšením.Tím se taky průměrná rychlost pohybovala kolem 40 km/hod.Ani déšť,který se přehnal během závodů tento průměr výrazně nesnížil.Závodu se zůčastnilo ve všech kategorijích 111.závodníků.

Výsledky našich členů.Kat.juniorů 7.místo Marek Sedláček,11.místo Tomáš Stolařík.Tomáš jel s ortézou na ruce a po zdravotní přestávce se teprve znovu rozjíždí.Tomáš Jakl sice také přijel,ale utržený "kufr" mu nedovolil startovat.7.místo vybojoval také Jirka v kat.muži D.Vítězkou kat.žen se stala Lucka Nováková.

Finále Grand Prix MTB.Jirka Sedláček   30.8.2010 16:18:39
S koncem prázdnin se blíží také finále některých seriálových závodů. Jedním z prvních byl v sobotu závod v polském Rydultowy.

Závod se jel na novém místě a vše bylo slušně připraveno.
Škoda jen deště,který ztížil trať hlavně pro kategorie těch nejmladších.Lepivé bláto bylo pro některé nepřekonatelnou překážkou,ale nakonec všichni dorazili do cíle.
Ti starší pak již ukázali co mají natrénováno,takže rozhodovala technika jízdy.

Náš benjamínek Martin Jančík dorazil na poslední chvíli,když s rodiči nemohli najít místo závodu.Statečně bojoval a závod dokončil."Marťo jen tak dál" !

Vítězi svých kategorijí se stali Pavlína,Ivo,Jirka,Roman a Viky. Ten ač junior dokázal porazit všechny eliťáky !!Prostě mu trať sedla a nejlépe se vypořádal s blátem a náročným terénem.

Nakonec jsme byli nejúspěšnějším týmem v celkovém pořadí GP a odnesli jsme si 4.celkové vítězství v seriálu.Pavlína,Ivo, Jirka a Viktor.Druhé místo pak pro Romana a třetí pro Marka.

Vzdát se ? NIKDY !!Jirka Sedláček   30.8.2010 11:08:24
Tak přesně toto heslo znělo a bylo vidět na každém kroku v Olomouci kde ve dnech 21. - 25.8.2010 probíhalo MS vozíčkářů a tělesně handicapovaných do 23 let v atletice a plavání.

Sportovci z celého světa zde sváděli boje nejen o medaile, ale také ukázali návštěvníkům, kteří je přišli povzbudit, že i přes svůj handicap jsou schopni často velice úctyhodných výkonů.

Já strávila dva dny na bazéně,kde sportovci soutěžili dle pravidel plavání v klasických plaveckých disciplínách, a musím říci, že se opravdu bylo na co dívat.
Neméně zajímavé byly i výsledné časy, kdy zaplavané limity nijak významně nezaostávaly za časy, kterých dosahují běžně i "zdraví" závodníci a závodnice.
Kdo má zájem, mrkněte třeba na www.culani.org.pl a pamatujte, že nikdy nic nekončí a i když se stane něco, co změní váš život natolik, že nemůžete dělat to, co jste vždy dělali,tak ...vzdát se? Nikdy!! Pavlína.

Velká cena Lašska.Jirka Sedláček   22.8.2010 22:21:00
Silniční mistrovství SPAC se jelo v neděli v Lichnově.

Nádherný den se sluníčkem a skvělou organizací pořadatelů na pěkné a těžké trati se zůčastnilo 124 závodníků všech kategorijí.

Protože se nejel žádný bajkový závod tak jsem si šel zazávodit se starými známími a udělal jsem dobře.Jízda v balíku,neustálé střídání tempa,sprinty na rychlostní prémie a kopce kolem Hukvald to byla příjemná změna.Škoda,že se ke mě nikdo nepřidal asi se všichni dovolenkují.

Jedinou naší členkou,která závodila, byla Lucka Nováková,která však v seriálu SPAC hostuje v Bohumíně v SK Šafrata.Ta také zvítězila a je čerstvou mistryní Slezska. GRATULUJI !

Kopřivnický polygon.Jirka Sedláček   21.8.2010 23:37:55
Slunce nad hlavou a nebe bez mráčků vítalo závodníky na testovacím okruhu kopřivnické Tatry.Uzavřený okruh,třiproudový kvalitní asfalt a spoustu místa pro zázemí s občerstvením to byly přínosy tohoto závodu započítávaného do ČP mládeže.

V první řadě slabé výkony rozhodčích,malá účast závodníků, protože čecháčci to mají dále než my k nim,žádní diváci z domácích řad jako by snad kopřivničtí ani nevěděli co se u nich děje to byly mínusy tohoto závodu.

Pořadatelé by měli zvážit,jestli nenajít atraktivnější místo pro kritérium.Blíž k divákům,přiblížit veřejnosti cyklistiku v této jistě atraktivní disciplíně, ikdyž to stojí větší námahu.Samotné vyhlašování vítězů během závodění dalších kategorijí taky nepřidá ke kvalitě.

Uvidíme za jak dlouho budou k dispozici výsledky.
Naše barvy hájila pouze Alča Paliderová,která vybojovala druhé místo v kat.kadetek.Fotky jsou v sekci AKCE.

SPAC-časovka jednotlivců.Jirka Sedláček   16.8.2010 11:43:12
Skvělými výsledky se blýskli naši cyklisté /nemohu napsat silničáři,protože jsou to obojživelníci,kteří umí v terénu i při triatlonu/na Stonavské časovce.

Již 12.závod tohoto seriálu se tentokrát odehrával za neustálého deště.Teplota se držela naštěstí kolem 20°C a tak to byla pro většinu závodníků "příjemná" sprcha.

V kat.muži open zvítězil náš Tomáš Matera a třetí místo vybojoval Marek Sedláček.V kat.žen open zvítězila naše Lucka Materová.

Tady se nemohu zmínit o perličce.
Lucka odjela celý závod na malou placku!!velkou tam nemohla dostat.Je sice bordelářka,jinak to nazvat nejde,když není kolo před startem připraveno,ale na druhé straně kolik by pak nadělila ostatním,kdyby tam tu pilu mohla dát.

8. závod polskočeského seriálu MTB GP Euroregionu Silesia 2010Jirka Sedláček   16.8.2010 10:34:18
Zatím co někteří bojovali u Zbuja,tak v Bohumíně u Šafraty se pokračovalo předposledním závodem GP.

Na pořadu byl závod v půlmaratónu 40 Km.Kroužilo se na okruhu 1900m a účast byla slabá - 28.startujících nevypovídá o možnostech.
Bohužel kromě již zmiňovaného závodu u Zbuja se jel také Valašský pohár a tím se pak síly závodníků rozbijí.
Pořadatelé by se měli včas umět domluvit.

Naše zastoupení bylo v kat.muži elite,kde zvítězil Roman Kubica časem 1:48:59 před Tomášem Kalitou Mojekolo.cz 2:01:22 a Janem Malošíkem Cyklokrám Havířov 2:06:34.

V kat.masters A. zvítězil Richard Ručka UCJH za 1:49:44.Druhé místo pro naše barvy vybojoval Ivo Kovařík 1:52:04, třetí pak skončil Miroslav Sýkora SK Šafrata Bohumín 2:04:30.

Další vítězové v kat. masters B. Petr Sikora SK Šafrata Bohumín 2:03:46.Junioři Adam Rodacki MTB Silesia 1:50:01.Juniorky Denisa Bartošová SK Maxbike Orlová 2:01:53.Kadeti Jan Wala CK Feso Petřvald 1:19:29.St.žáci na 20 km Daniel Glogovský CK Feso Petřvald 57:34.St.žačky Kateřina Mudříková TJ Bohumín Kolík 1:11:03.Ml.žáci Viktor Gawlowicz MTB Silesia 1:07:08.